Menu

0905 977 542 oxur@oxur.eu

Časté otázky


Časté otázky

Ako postaviť dom

Koľko stojí malý domček?
Pre stanovenie ceny potrebujeme projektovú dokumentáciu. Bez nej vieme urobiť len hrubý odhad na základe informácií o ploche domu, použitých materiáloch, spôsobe vykurovania, strešnej krytine a stavebnom pozemku.

Ako rýchlo viete postaviť domček?
Rodinný dom z klasických materiálov a s rozlohou približne 100 – 150 m2 staviame na kľúč do 12 mesiacov. Samozrejme, záleží od rozsahu stavby, či ide o stavbu na kľúč, alebo o výstavbu časti domu. Rozhodujúce sú aj materiály, napr. pri sendvičovej výstavbe (montovaný rodinný dom) nie sme závislí od počasia, môže sa stavať aj v zime.

Viete nám poradiť s projektom?
Áno, okrem našich vlastných projektových štúdií vypracujeme projekt na mieru, presne podľa vašich požiadaviek a možností. Projektová dokumentácia môže byť len na stavebné povolenie, alebo ako realizačný projekt s podrobným popisom všetkých stavebných prác a technológií. V prípade, že dôjde k dohode a budeme Vám stavať domček, projektovú dokumentáciu na stavebné povolenie máte od nás zadarmo.

Ako je to so zárukami?
Podľa platnej legislatívy SR dávame záruku 5 rokov na stavebnú časť. Na technológie a iné vybavenie domu, ktoré nakupujeme, sa vzťahuje záruka daná ich výrobcom.

Kam ďalej?